Cechy dobrego serwisu maszyn CNC

Jaki powinien być dobry serwis maszyn CNC?

serwis cnc

Serwisowanie maszyn CNC powinno być wykonywane regularnie, nie tylko wtedy, gdy są jeszcze objęte serwisem gwarancyjnym, ale także w okresie pogwarancyjnym. Systematycznie przeprowadzane przeglądy techniczne pozwolą na wyłapanie wszelkich usterek w zarodku i szybkie doprowadzenie maszyny do zadowalającego stanu. Każdy operator maszyn CNC powinien być przeszkolony z zasad ich prawidłowej eksploatacji i konserwacji, natomiast wszelkie czynności serwisowe powinny być powierzane profesjonalnemu serwisowi, gdzie pracuje zespół fachowców specjalizujących się w naprawach maszyn CNC.

Czym zajmuje się serwis maszyn CNC?

Serwis maszyn CNC zajmuje się przede wszystkim naprawianiem maszyn, które nie działają tak, jak należy. W takiej sytuacji niezbędna jest diagnoza postawiona przez specjalistów serwisowych i wdrożenie odpowiednich procedur naprawczych. Do zadań powierzanych serwisantom należy także przemieszczanie, rozpakowywanie i instalacja maszyn CNC. Aby maszyny tego typu mogły prawidłowo wykonywać swoją pracę, muszą być zainstalowane przez wykwalifikowany personel serwisowy. Dobry serwis świadczy także usługi z zakresu przeprowadzania szkoleń operatorów takich maszyn, które są konieczne, aby ich eksploatacja przebiegała w prawidłowy sposób. Serwis maszyn CNC zajmuje się również demontażem niedziałających maszyn oraz ich utylizacją.

Czym powinien charakteryzować się dobry serwis maszyn CNC?

• Powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt, który umożliwi wykonywanie skomplikowanych napraw.

• Powinien mieć wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu żadne zadanie nie będzie zaskakujące i niemożliwe do wykonania.

• Powinien mieć wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowników, którzy znają się na tym, co robią.

• Powinien działać sprawnie i szybko, bo każdy dzień przestoju produkcyjnego wiąże się ze sporymi stratami finansowymi.

• Powinien mieć dobrze wyposażony magazyn, w którym znajdują się wszelkie potrzebne przy naprawach części zamienne, eksploatacyjne, a także narzędzia. Dzięki takiemu zapleczu każda naprawa będzie przebiegała sprawnie i będzie zajmowała możliwie najmniej czasu.

Cechy dobrego serwisu maszyn CNC