Cięcie laserem światłowodowym

Maszyny do cięcia laserem światłowodowym: Cięcie laserem

Cięcie laserem światłowodowym

Cięcie laserem światłowodowym to gwarancja łatwej, wydajnej i precyzyjnej pracy. Działanie lasera światłowodowego opiera się na wiązce laserowej, która jest przekazywana do głowicy przez kabel światłowodowy. Wiązka jest w stanie ciąć nawet elementy metalowe. Maszyny do cięcia laserem światłowodowy są nawet do trzech razy wydajniejsze, dokładniejsze i skuteczniejsze niż tradycyjne urządzenia wykorzystywane do cięcia.

Laser światłowodowy do cięcia cienkich materiałów

Laser światłowodowy doskonale sprawdza się w przypadku cięcia cienkich materiałów. Umożliwia cięcie refleksyjnych materiałów, w tym miedzi, aluminium i mosiądzu. Praca z zastosowaniem technologii światłowodowej przebiega znacznie szybciej i precyzyjniej. Laser zapewnia bardzo precyzyjne krawędzie, a jednocześnie znacznie niższy koszt wytworzenia części. Niski koszt cięcia wynika z energooszczędnej technologii oraz niewielkiej konsumpcji gazów. Laser światłowodowy zapewnia również bardzo niskie koszty eksploatacyjne, wynikające m.in. z redukcji kosztów przeglądów okresowych. A co ważne, maszyny do cięcia laserem światłowodowym są gotowe do pracy bezpośrednio po włączeniu.

Maszyny do cięcia laserem światłowodowym są wykorzystywane na szeroką skalę w branży przemysłowej. Najczęściej stosowane są do cięcia materiałów takich jak m.in. stal czarna, stal nierdzewna, żeliwo, tytan i węglik. Laser światłowodowy dobrze radzi sobie również z cięciem większości tworzyw sztucznych, z wyjątkiem PET i żywic fenolowych, a także ceramiki i węgla.

Współcześnie bardzo wiele przedsiębiorstw wykazuje zapotrzebowanie na usługi z zakresu cięcia laserami światłowodowymi. Coraz więcej firm specjalizuje się w usługach tego rodzaju. Posiada niezbędne maszyny do cięcia laserem światłowodowym oraz pracowników wykwalifikowanych w tym kierunku, dzięki czemu gwarantują wysoką jakość pracy i zadowalające efekty.

Cięcie laserem światłowodowym