Najczęstsze usterki maszyn CNC

Najczęstsze usterki maszyn CNC

CNC-usterki - obraz

Maszyny CNC to nasza przyszłość. Już dzisiaj są coraz częściej wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Globalizacja światowej gospodarki rynkowej sprawia, że wszystkie branże produkcyjne są pod stałą presją.

Wszyscy producenci dążą do tego, aby móc wytwarzać jak najwięcej doskonałych jakościowo wyrobów w coraz krótszym czasie. Tutaj z pomocą przychodzą maszyny CNC, które umożliwiają wzrost wydajności produkcji, a równocześnie zapewniają jakość wykonanych elementów. Pod kątem dokładności wymiarowo-kształtowej i jakości powierzchni nie mają sobie równych. Niestety, jak wszystkie urządzenia, maszyny CNC też się psują. W tym wpisie znajdziecie spis najczęściej występujących usterek maszyn CNC.

Psucie się części mechanicznych – mimo, że maszyny sterowane numerycznie są wyposażone w bardzo skomplikowane systemy komputerowe, to nie one najczęściej ulegają usterkom. Jedną z częściej występujących awarii jest zużycie części mechanicznych, które są na co dzień poddawane dużym obciążeniom.

Zużycie pasków napędowych – ta część maszyn CNC ulega dość szybkiemu zużyciu. Trzeba pamiętać, aby jak najszybciej je w takiej sytuacji wymienić, bowiem tak prosta usterka, która zostanie zbagatelizowana może doprowadzić do znacznych przestojów w pracy.

Awarie układów elektrycznych obrabiarek i maszyn CNC

Awaria całego układu napędowego – może się zdarzyć po wieloletniej eksploatacji maszyny, jest najczęściej spowodowana wypracowaniem elementów. Możliwa jest modernizacja jednego, a nawet wielu układów napędowych przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego systemu sterowania.

Awaria układów hydraulicznych

Awarie części ruchomych

Awarie narzędzi roboczych

Co zrobić w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii?

Jeżeli w maszynie CNC wystąpi jakakolwiek awaria, należy zgłosić się do firmy takiej jak nasza – zajmującej się remontem i naprawą maszyn CNC. Tylko profesjonalne zakłady wykorzystują sprawdzony, solidny sprzęt, mają dostęp do narzędzi wykorzystujących nowoczesne technologie oraz wieloletnie doświadczenie niezbędne do prawidłowego wykonania naprawy lub remontu takiego urządzenia.

Najczęstsze usterki maszyn CNC