Najważniejsze cechy współczesny maszyn CNC

Co cechuje nowoczesne maszyny CNC i co się w nich zmieniło

oryginalne części do maszyn CNC i części eksploatacyjne do palników firmy Hypertherm, Formica, Kjellberg oraz jednostki filtrujące

Współczesne maszyny CNC  to genialne urządzenia, dzięki którym linie produkcyjne mogą pracować pełną parą. Od swoich poprzedników są nowocześniejsze, bardziej wszechstronne i jeszcze szybsze. Chociaż ich obsługa wymaga ukończenia specjalistycznego kursu, to po krótkim przeszkoleniu są naprawdę łatwe we współpracy.

Zmiany

Maszyny są ciągle udoskonalane, wraz z pojawianiem się kolejnych nowinek technicznych. Jednak to, co cechuje współczesne modele, to między innymi eliminowanie przekładni zębatych i prowadnic ślizgowych na rzecz tocznych, aby maszyna chodziła jeszcze płynniej i była jeszcze bardziej bezawaryjna. Bardzo dba się o automatyzację maszyny. Dąży się do tego by sama się nadzorowała i diagnozowała w razie problemów, by ograniczyć czas poświęcany na szukanie usterki. Automatycznie usuwane są wióry, obrabiany przedmiot sam automatycznie „mierzy się” i podmienia na kolejny. Nowe maszyny są też coraz bardziej kompaktowe. Chodzi o oszczędność miejsca w halach produkcyjnych. Współczesne maszyny CNC powinny być też jak najbardziej funkcjonalne. Konstruuje się je modułowo, aby można było elastycznie dobierać elementy składowe. Z maszyny wydobywa się maksymalnie tyle, na ile pozwala jej konstrukcja. Próbuje się osiągać maksymalną moc, złożoną kinematykę pracy i wyeliminować najczęstsze awarie.

Serwis

Obecnie inaczej wygląda też sprzedaż i serwis maszyn. Maszyny sprzedawane są z gwarancją i pełnym zapleczem serwisowym. Wszystkie części do maszyn CNC są dostępne u producentów, klienci mogą więc dokonywać drobnych napraw sami. Czołowi producenci posiadają swoje salony w różnych krajach i infolinie z serwisantami, którzy odpowiadają na pytania klientów. Prowadzą też regularne szkolenia z zakresu obsługi swoich maszyn. Maszyny można zamawiać zgodnie z indywidualnymi potrzebami danej firmy, sprzedaje się nie tylko seryjnie robione urządzenia.

Najważniejsze cechy współczesny maszyn CNC