Specyfika obróbki CNC

Maszyny CNC: Zastosowanie oraz specyfika obróbki CNC

Wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie zaowocowało otrzymaniem certyfikatu czeskiego producenta maszyn CNC

Obróbka CNC opiera się na pracy urządzeń sterowanych przez mikrokomputery. W ten sposób można uzyskać precyzyjne i powtarzalne elementy z metali, tworzyw sztucznych i drewna.

Czym się charakteryzuje obróbka CNC?

Maszyny CNC sterowane są całkowicie komputerowo, dlatego konieczne jest wcześniejsze przygotowanie szczegółowego projektu z zastosowaniem profesjonalnego oprogramowania CAD. Obróbka CNC pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnych elementów, które byłyby trudne do wykonania w ręcznej obróbce. Na podstawie jednego projektu można przygotować wiele powtarzalnych elementów, a jednocześnie wszelkie błędy w produkcji masowej są zminimalizowane do minimum. Dodatkowo ze względu na precyzyjny proces projektowy i zastosowaną technologię wszelkie straty są zredukowane, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność materiału.

Praca z zastosowaniem obróbki CNC jest szybka. Maszyny CNC pracują znacznie szybciej, efektywniej i często o wiele bardziej precyzyjnie niż ręcznie sterowane urządzenia. Zwykle nie ma konieczności wykonywania dodatkowej obróbki wykańczającej. Ponadto można obrabiać elementy z zastosowaniem obrabiarek z kilkoma osiami.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż obróbka CVC jest nieco droższa w realizacji niż tradycyjna obróbka ręczna. Dodatkowo można obrabiać tylko wybrane materiały.

Obróbka z wykorzystaniem technologii CNC to gwarancja bardzo dobrych rezultatów, przyspieszonego procesu pracy i precyzji wykończenia wszystkich elementów. Współcześnie w obróbce CNC specjalizuje się coraz więcej firm, które posiadają nie tylko niezbędne maszyny i oprogramowanie, ale i pracowników, którzy doskonale zaznajomieni się z technologią CNC, dzięki czemu gwarantują realizację usług na najwyższym poziomie. Obróbka CNC szczególnie zalecana jest w przypadku firm czy osób, które oczekują wykonania wielu powtarzalnych elementów w maksymalnie krótkim czasie.

 

 

Specyfika obróbki CNC