Jak wygląda zakup maszyny CNC?

Sprzedaż i zakup maszyn CNC na indywidualne zamówienie

sprzedaż kompletnych stanowisk do cięcia

Bez maszyn CNC współczesne linie produkcyjne nie byłyby tak wydajne. Tempo w jakim maszyny CNC wytwarzają precyzyjne elementy sprawia, że produkcja zawsze idzie pełną parą. Chociaż kiedyś były nowoczesnym wynalazkiem amerykańskiego lotnictwa, obecnie są dostępne nawet dla amatorów majsterkowania. To wszystko oczywiście dzięki cały czas rozkwitającej komputeryzacji.

Zamówienie maszyny CNC

Maszyny CNC pełnią różne funkcje. Istnieje oczywiście kilka uniwersalnych modeli frezarek czy tokarek, jednak zdarza się, że jakaś firma potrzebuje wyjątkowego modelu dostosowanego do swoich potrzeb. Czy jest możliwe zaprojektowanie i stworzenie takiego urządzenia od podstaw? Oczywiście! Współczesna sprzedaż maszyn CNC to nie tylko odbiór sprzętu przez klienta. To kompleksowa współpraca z nim, aby stworzyć jak najlepsze dla niego rozwiązanie. Dlatego też zakup rozpoczyna się od konsultacji przedprojektowych, na których ustala się, czego klient od urządzenia oczekuje. Dopiero po jakimś czasie przestawiany jest mu projekt maszyny. Jeśli go zaakceptuje, urządzenie jest budowane specjalnie dla niego. Kolejne kroki to dostarczenie jej do klienta i ewentualne szkolenia operatorów.

Użytkowanie

Użytkowanie tak profesjonalnego sprzętu paradoksalnie nie różni się niczym od użytkowania domowej lodówki. Kupujący otrzymuje na niego gwarancję i możliwości serwisowania. Dostępne są naprawy pogwarancyjne, a w razie potrzeby – sklep z częściami zamiennymi. Liderzy w branży oferują swoim klientom również… infolinię,  na której można poradzić się co do użytkowania sprzętu lub wręcz poprosić o zdalną pomoc przy jego naprawie. Najlepsze maszyny danego producenta trafiają do firm rozrzuconych po całym świecie. Producenci w związku z tym posiadają swoje przedstawicielstwa w różnych zakamarkach globu.

Jak wygląda zakup maszyny CNC?